15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
 
        İlçemizde “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri düzenlendi.
        15 temmuz demokrasi ve milli birlik günü anma programı saat:11.00 da Başta Kaymakamımız Sayın Fatih Sayar olmak üzere, Belediye Başkanı Sayın Nursi Çelegen ve daire amirleri tarafında şehitliklerin ziyaret edilmesi ile başladı. Akabinde Şehit aileleri ve gazilerimiz evlerinde ziyaret edildi öğle namazından sonra şehitlerimize mevlüdi şerif okundu ve vatandaşlara yemek ikramında bulunuldu. Akşam saat:20.00 da Başta İlçe Protokolü olmak üzere vatandaşlarımız belediye binası önünde toplanarak yukarı içmeler parkına kadar yürüdüler.
        Burada hazırlanan program 15 Temmuz Şehitleri ve Tüm Şehitlerimiz için Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşı ile başladı. Şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim okundu. 15 Temmuz ile ilgili çeşitli videolar, klipler, marşlar ve ilahi dinletileri ile program devam etti. Kaymakamımız Sayın Fatih Sayar ve Belediye Başkanı Sayın Nursi Çelegen tarafından 15 Temmuz’da yaşananlar ile ilgili konuşmalar yapıldı. Saat: 00:13’te yurdumuzun her tarafında olduğu gibi ilçemizin her yerinde salalar okundu. 
        Meydanı dolduran vatandaşlarımıza ikramlarda bulunuldu.
        Kaymakamımız Sayın Fatih Sayar, “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri ile Demokrasi Nöbetlerinde başta Ekinözü  Belediye Başkanlığı olmak üzere emeği geçen herkese ve meydanları dolduran halka teşekkürlerini bildirdi.