Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz  darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenecek ‘’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerine tüm Türkiye’de olduğu gibi Ekinözü’nde de bugün başlandı. Etkinlikler çerçevesine Kaymakamımız Sayın Cüneyt CANER, Belediye Başkanımız Sayın Nursi ÇELEGEN, İlçe jandarma Komutan Vekili Ast Başçavuş Sayın Mustafa  PEKER   İlçe Emniyet Amir Vekili Sayın Durdu GÜVERTİ ve İlçe Müftü Vekili Sayın  Nurullah BOZKURT’tan  oluşan heyet terörle mücadele başta olmak üzere vatan savunmasında şehit düşen asker ve polislerin kabirlerini ziyaret etti.
15 temmuz   Demokrasi ve Milli Birlik Günü  programlarının  bir haftaya yayıldığı bilgisini veren Kaymakamımız Sayın Cüneyt CANER, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Valiliğimiz koordinelerinde, İlçe Kaymakamlıkları olarak bizler de bir haftayı kapsayacak birtakım programlar  hazırladık.
Programların ilki olarak şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ettik. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyoruz ruhları şad olsun. Şehitlerimiz için ilçemiz Maarif Caminde mevlidi şerif okundu. Şehit aileleri hanelerinde ziyaret edildi. Cuma günü Cuma Namazına müteakip Hatim duaları ilçemiz camilerinde gerçekleştirilecektir. Programlarımıza devam etmekteyiz.