23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında Abdurrahim Karakoç İlkokulu Müdürü Ahmet ASLAN, sınıf Öğretmeni Binge YILMAZ ve öğrenci Emine MuhacirKaymakamımız Sayın Fatih SAYAR'ı makamında ziyaret etti. Kendisine ziyarete gelen öğrenci Emine Muhacir'e makam koltuğunu bırakan Sayın Sayar, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Yaptığı açıklamada: “ Mustafa Kemal Atatürk ’ün kurduğu, korunması ve yaşatılması için de, Türk Milleti’ne emanet ettiği, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşını oluşturan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. yıldönümünde, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını” milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz.
        23 Nisan’ın dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması sebebiyle Çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmak, onları geleceğe hazırlamak herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi ile mümkündür. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan güç, yetişmiş insan gücüdür. Bunun için de, çağın bilim ve teknolojisinin temeli olan eğitim kurumlarımızın sayısını arttırmak, çağın bilim ve teknolojisiyle donatmak, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, çocuklarımızı çok iyi şekilde geleceğe hazırlamak zorundayız” ifadelerine yer verdi.

Bu duygu ve düşüncelerle, yarınlarımızın güvencesi geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve bütün vatandaşlarımızın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını” kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.
         Kutlamalara Ekinözü İlkokulunda devam edildi.