BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI, EKİNÖZÜ'NDE CENTİLMENLİK PROTOKOLÜ İMZALADI
 
 Kaymakamımız Sayın Fatih SAYAR Öncülüğünde AK Parti Belediye Başkan Adayı Bilal EKER ve CHP Belediye başkan Adayı Fatih VİCDAN 31 Mart yerel seçimleri öncesinde “Centilmenlik Protokolü” imzaladı.
Demokratik toplumlarda seçimlerin vazgeçilmez bir husus olduğunu ve belediye başkanlığının topluma hizmet etmek için şerefli bir görev olduğunu ve herkesin bu görevi yapmak isteyeceğini vurgulayan Kaymakamımız SAYAR toplantıda seçim kampanyalarının nezaket içerisinde yürütülmesi, mevzuata ve Yüksek Seçim Kurulu kararlarına göre yürütülmesi gerektiği hususuna değindi. Öte yandan seçim çalışmaları sırasında kullanılan materyallerin çevre ve gürültü kirliliğine yol açmayacak şekilde tedbirlerin alınması konusunda görevlendirmelerin yapılması ve görevlendirilen kişilerin konuyu hassasiyetle takip etmesi gerektiğini vurguladı. Ardında devam eden Kaymakamımız SAYAR seçim ve vatandaş güvenliğinden sorumlu olan bizlerle devamlı iletişim halinde olmanız geniş katılımlı toplantılardan önce herhangi bir güvenlik açığına neden olmayacak tedbirler almamızı kolaylaştıracağını ifade etti. Buna ilave olarak “seçim çalışmalarında kullanılan araçların plakalarının kapatılması güvenlik açığına yol açtığını ve bütün partilerde bu hususa dikkat etmelerini araç plakalarını hiçbir şekilde kapatılmamasını rica ediyorum” dedi.
 
Kaymakamımız Fatih SAYAR’ın konuşmasından sonra ilçe emniyet amirliği tarafından seçim sürecinde uyulması gereken kurallar anlatıldı. Son olarak Toplantının verimli geçtiğini belirten Kaymakamımız Sayın Fatih SAYAR "Birlikte temiz siyaset adına iyi niyet protokolüne imza atan Ak Parti ve CHP belediye başkan adaylarına teşekkür ediyorum. Yapılan protokole her partinin ve partilinin hassasiyetle uyacağını düşünüyorum" dedi. 
Sıcak bir ortamda gerçekleşen toplantının sonunda Ak Parti belediye başkan adayı Bilal EKER ve CHP belediye başkan adayı Fatih VİCDAN Kaymakam SAYAR’a toplantıyı tertip ettikleri için teşekkür etti ve birbirlerine başarı dilediler.
 
Protokolün imzalanmasından sonra toplantıya “Centilmenlik Protokolü” imzalanarak hatıra fotoğrafı çekildi.  
 
Toplantıya  AK Parti, CHP, MHP,İYİ,ve HDP'nin ilçe başkanları da katıldı.