DÜĞÜNDE SİLAH ATILMAMASI KONUSUNDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
        
        Ekinözü'nde "Güvenli düğün projesi 2019" kampanyası kapsamında düğünlerde silah atılmasını önlemek amacıyla Kaymakamımız Sayın Fatih SAYAR’ın başkanlığında Belediye Başkanı Bilal EKER,Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri,Mahalle Muhtarları, Sivil toplum örgütü temsilcileri ve Daire Amirleri nin katılımı ile toplantı düzenlendi.
Kaymakamımız Sayın Fatih SAYAR, düğünlerin cenaze evine dönüşmemesi için vatandaşların daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.
Bir kişinin silah atma zevki için düğün ve eğlenceye katılan vatandaşların huzursuz olmaması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade eden Kaymakamımız "İlçemizde düğün sezonunda bazı vatandaşlar düğünden gerek kuru sıkı tabanca ile gerekse de gerçek tabanca ile havaya bilinçli-bilinçsiz ateş etmektedir. Havaya ateş edilen bu silahlardan çıkan mermiler kimi zaman düğünde bulunan kişileri yaralamakta olduğu gibi kimi zamanda bir kişinin hayatına mal oluyor. Bizler gerek emniyet amirliği olsun gerekse jandarma ekipleri olsun bu durumun önüne geçmek için çalışma başlattık. Bu çalışmanın ilk başlangıcı muhtarlarımızı bilgilendirmek. Burada muhtarlarımıza yapmaları gereken şeyleri anlatırken, düğün sahiplerini ne gibi konularda bilgilendirme yapacakları onları anlatıyoruz. Bizler inanıyoruz ki muhtarlarımız istediği zaman düğünlerde silah atılmasının önüne geçilecektir" dedi. 
Düğünlere polis ve jandarma ekipleri de görevlendirmeyi düşündüklerini söyleyen Kaymakamımız, “mahalle muhtarları tarafından uyarılan vatandaşlar halen düğünde silah atmaya devam edilirse, düğünlerde bir polis memuru düğün boyunca görevli olacaktır. Özellikle kamu görevlisi olan kişilerin bulunduğu düğünlerden silah atıldığı veya onların silah attığı tespit edilmesi halinde o kişilere cezai işlem uygulanacaktır” dedi. Toplantının sonunda düğünlerde silah atılması ile etkin mücadele kapsamında protokol imzalandı.