Ekinözü İlçe Emniyet Amir V. Komiser Yrd. Mehmet Pekmez  ve beraberindeki emniyet personelinden oluşan heyet, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174.yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası kapsamında Kaymakamımız Sayın Fatih Sayar'ı makamında ziyaret etti.
        Polis haftası kutlamaları kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgi veren Emniyet Amir V. Mehmet Pekmez, " Polis teşkilatımız kurulduğu günden bu yana milletin ve devletin hizmetinde çalışmalarına devam etmektedir." dedi.
        Polis teşkilatının vatanın bölünmez bütünlüğünde önemli görevler aldığını hatırlatan Kaymakamımız şunları kaydetti: 
        "Polis teşkilatımızın vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü koruma noktasında, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlama gerekse suç işlenmesi halinde suçluların ilgili makamlara teslimi konusunda can siperhane görevler yapıyor.
Bizler devletimizin temsilcisi olarak dün olduğu gibi bugünde, yarında yanınızda olmaya devam edeceğiz. Ülkemizde, devletimizin büyük ve sağlam bir iradesiyle terörle mücadele gerçekleştiriliyor.

        Terörle mücadele eden polis ve askerlerimize bugünün anlamına uygun olarak kazasız, belasız görevler diliyoruz. Bu mücadelede şehit olan görevlilerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyor, polis haftasını kutluyorum."dedi.