GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI
 
        Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ’Geleneksel Çocuk Oyunları’ şenliği düzenlendi.
Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının yeniden hatırlanması amacıyla düzenlenen şenlikte İlçemizde öğrenim gören öğrenciler katıldı.
        İlçemiz Sentetik Çim Saha da düzenlen şenlikte öğrenciler gruplar halinde ortaya konulan oyunlarda yarıştı. Etkinlikte öğrenciler halat çekme, torba yarışı,mendil kapmaca, yakan top, tonbik ve yağ satarım bal satarım gibi  sokak oyunlarında hünerlerini gösterdi. Proğrama katılan İlçe Protokolü Ok atma ve yumurta yarışı yaptılar.
Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının yeniden hayata kazandırılması gerektiğini belirten Kaymakamımız Sayın Fatih SAYAR, "Bizim geleneksel bir çok oyunumuz var. Teknolojinin gelişmesiyle beraber bu tür oyunlar unutulmaya başlandı. Çocuklarımız geleneksel oyunlardan çok cep telefonu, tablet ve bilgisayar oyunlarını oynuyor. Çocuklarımızı bu geleneksel oyunlarımızdan ihmal etmememiz gerekiyor. Geleneksel oyunlarımız çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Sokak oyunları kültürümüzün unutulmaması adına böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesinde öncülük eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İbrahim YENER e ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.